Ground Coffee
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $22.00, formerly: $24.99
SAVE $2.99
President's Choice
Gourmet West Coast Dark Roast Fine Grind Coffee
875 g, $2.51/100g

sale: $22.00, formerly: $24.99
SAVE $2.99
President's Choice
The Great Canadian Light to Medium Roast Fine Grind Coffee
930 g, $2.37/100g
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
Espresso Roast Dark Roast Ground Coffee Bag
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
Low Stock
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
French Roast Dark Roast Ground Coffee
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points

sale: $22.00, formerly: $24.99
SAVE $2.99
President's Choice
Gourmet Medium Roast Extra Fine Grind Coffee
930 g, $2.37/100g

sale: $22.00, formerly: $24.99
SAVE $2.99
President's Choice
Gourmet Medium Roast Regular Grind Coffee
930 g, $2.37/100g

sale: $22.00, formerly: $24.99
SAVE $2.99
President's Choice
Gourmet Swiss Water Process Decaffeinated Medium Roast Fine Grind Coffee
875 g, $2.51/100g

sale: $22.00, formerly: $24.99
SAVE $2.99
President's Choice
Gourmet Medium Roast Fine Grind Coffee
930 g, $2.37/100g

sale: $22.00, formerly: $24.99
SAVE $2.99
President's Choice
French Roast Fine Grind Coffee
800 g, $2.75/100g
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
Ground 100% Arabica Coffee Pike Place Medium Roast
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
Caffè Verona Ground Coffee
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
Ground 100% Arabica Coffee True North Blend Blonde Roast
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $22.00, formerly: $24.99
SAVE $2.99
President's Choice
Gourmet Light Roast Ground Coffee
930 g, $2.37/100g
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
Breakfast Blend Ground Coffee
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
Via Caramel Flavoured Ground Coffee Bag
311 g, $3.86/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
Decaf House Blend Medium Roast Ground Coffee Bag
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
Low Stock
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
House Blend Ground Coffee
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
Italian Roast ground coffee
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































