Laundry Needs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.50, formerly: $7.49
SAVE $2.99
Clorox
Original Concentrated Bleach 2.4L
2.4 l, $0.19/100ml
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Fleecy
Liquid Fabric Softener Fresh Air, 148 Loads
3.5 l, $0.40/100ml
sale: $5.00, formerly: $10.49
SAVE $5.49
Tide
Liquid Detergent, Original 25 lds
1 l, $0.50/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Bounce
Dryer Sheets, 80 count, Outdoor Fresh Scent, Reduces static, softens, freshens, and fights wrinkles
80 ea, $0.06/1ea
sale: $5.00, formerly: $10.49
SAVE $5.49
Tide
Free & Gentle laundry detergent liquid, 25 loads.
1 l, $0.50/100ml
sale: $5.00, formerly: $8.99
SAVE $3.99
Downy
Soft, 2 in 1 Soft and Fresh Liquid Fabric Softener, April Fresh, 60 Loads
1.31 l, $0.38/100ml
Out of Stock
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Fleecy
Liquid Fabric Softener, Aroma Therapy Calm
3.5 l, $0.40/100ml
sale: $4.50, formerly: $7.49
SAVE $2.99
Clorox
Scented Bleach, Lavender and Jasmine
2400 ml, $0.19/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Bounce
Pet Hair and Lint Guard Mega Dryer Sheets with 3X Pet Hair Fighters, Fresh Scent, 40 Count
40 ea, $0.13/1ea
sale: $5.00, formerly: $8.49
SAVE $3.49
Tide
PODs Laundry Detergent, 16 Count, Spring Meadow Scent
16 ea, $0.31/1ea
Low Stock
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Bounce
Free & Gentle Dryer Sheets, 80 Ct, Unscented
80 ea, $0.06/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Thin Sliced White Sandwich Bread
600 g, $0.67/100g
sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
Ritz Snackwich Crackers, Cheese Flavour
304 g, $1.23/100g

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in Canada7Up
Zero Soda
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Lightly Salted Potato Chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.50, formerly: $3.29
SAVE $0.79
Prepared in CanadaFraser Farms
Gravy Meatballs
425 g, $0.59/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g






















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































